• (0352) 320 22 10

  • info@mustafaborlu.com.tr

  • Hacı Saki Mah. Kenarcık Sk. Karum Plaza No:7/32

Şahıs şirketi gerek açılış gerek kapatmak kolay, aynı zamanda hukuki zorlukları hemen hemen yok. Diğer taraftan limited kurmak için belli bir sermaye ve kuruluşta bolca para gerekir. ancak itibari tabii kide fazladır. hem bankalar hemde 3. kişiler için daha güvenilirdir. En kritik soru yapacağın işten ne kadar kazanacağın ile ilgilidir.

Sermaye şirketlerinde ortaklık ile yönetim, şahıs şirketlerine nazaran daha profesyonelleştiğinden birbirinden bu anlamda ayrılmaktadır. Şirketin temeli sermayedir. Türk Ticaret Kanununa göre sermaye şirketleri; sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler, limited şirketler ve anonim şirketlerdir.

E-fatura: Elektronik ortamda hazırlanan faturalara verilen isimdir. Kağıda basılmayan ve sunucular tarafından alıcı ve satıcıya iletilen e-fatura, ileride tüm firmalar için zorunlu hale getirilecek. Giderek artan e-fatura kullanıcıları arasına girmek için yeterli sebebiniz var aslında. E-Defter, şekil hükümlerinden bağımsız olarak Vergi Usul Kanununa ve Türk Ticaret Kanununa göre tutulması zorunlu olan defterlerde yer alması gereken bilgileri kapsayan kayıtlar bütünüdür.